Android i Windows Phone rosną w siłę
13 listopada 2013, 10:11W trzecim kwartale bieżącego roku udziały Androida na rynku smartfonów sięgnęły rekordowego poziomu 81%. Do iPhone'a należy 12,9% rynku. Przed rokiem Apple było właścicielem 14,4% udziałów. W siłę rośnie Windows Phone. W ubiegłym roku system ten był zainstalowany na 2% wszystkich urządzeń, obecnie jest to 3,6%.
„Fabryka świata” już nie istnieje. Firmy z Azji przenoszą część produkcji do Ameryki
24 sierpnia 2020, 12:28Tajwańscy giganci tacy jak Foxconn i Pegatron to jedne z wielu firm, które rozważają budowę kolejnych fabryk w Meksyku. Plany takie mają związek z niepewnością związaną zarówno z wojną handlową pomiędzy USA a Chinami oraz z pandemią koronawirusa. Oba te wydarzenia wymuszają przebudowę łańcucha dostaw.
Licencja OOXML jest zbyt zawiła
15 lutego 2008, 16:14W ciągu najbliższych dwóch tygodni ISO wyda decyzję dotyczącą ewentualnego uznania microsoftowego formatu OOXML za standard. Tymczasem prawnicy i naukowcy zwracają Microsoftowi uwagę, że jeśli chce, by developerzy korzystali z jego formatu, powinien zmienić język, którego używa w licencji.
Chrome ma ponad 10% rynku
1 lutego 2011, 13:16Rynkowe udziały przeglądarki Chrome przekroczyły 10%, sukcesy odnosi też Safari, a Internet Explorer i Firefox znajdują się w odwrocie.
Apple skopiowało dworcowy zegar
22 września 2012, 06:34Szwajcarskie Koleje Federalne (SBB) poinformowały, że Apple w swoim najnowszym systemie - iOS 6 - skopiował wygląd dworcowych zegarów. SBB opracowało wzór swojego zegara w 1944 roku
Chiny nasycone smartfonami
11 maja 2015, 11:14Z najnowszych badań IDC wynika, że chiński rynek smartfonów uległ nasyceniu. W I kwartale bieżącego roku sprzedaż smartfonów w Chinach zmniejszyła się po raz pierwszy od 6 lat.
Microsoft skazany za naruszenie patentów
24 lutego 2007, 09:19Sąd w San Diego zdecydował, że Microsoft ma zapłacić 1,52 miliarda dolarów za naruszenie dwóch patentów należących do firmy Alcatel-Lucent związanych z MP3. To pierwszy z sześciu pozwów o naruszenie patentów, które francuska firma złożyła przeciwko koncernowi Gatesa.
Windows znowu traci
5 stycznia 2009, 11:05Net Applications donosi, że w ciągu miesiąca Microsoft stracił niemal 1% udziałów w rynku systemów operacyjnych. Przed miesiącem informowaliśmy, że po raz pierwszy w historii udziały Microsoftu spadły poniżej 90%.
Okno wyboru a rynek przeglądarek
1 marca 2010, 17:40Od dzisiaj, 1 marca, użytkownicy systemu Windows podczas instalacji powinni zobaczyć ekran wyboru przeglądarki, na którym będą mogli zdecydować, jakiego browsera chcą używać. To efekt decyzji Unii Europejskiej, która wymusiła na Microsofcie, by propagował w swoim systemie rozwiązania konkurencyjne dla Internet Explorera.
Pan pecet odchodzi z Microsoftu
5 listopada 2010, 18:25Sean Siler odchodzi z Microsoftu. Jeśli zastanawiasz się właśnie, kim jest Siler, przypomnij sobie reklamy koncernu z Redmond będące odpowiedzią na Apple'owską kampanię "Get a Mac". Sean Siler, to człowiek, który na początku reklam przedstawia się słowami "I'm a PC".

